Objednávky přes e-shop.
+420 608 256 828
Doprava zdarma po celé ČR
30 dní na vrácení peněz nebo výměnu zboží

Proč si vybrat ručně vázaný koberec?

Proč si vybrat ručně vázaný koberec?

Perský koberec je unikátní doplněk do každého interiéru. Je to trvalá hodnota, jejíž cena se bude časem jenom zvyšovat a zároveň udělá váš domov krásným a zajímavým.  Každý, kdo si cení řemeslného zpracování, bude s perskými koberci nad míru spokojen. Narozdíl od koberců strojových, ručně vázané koberce s sebou nesou svůj příběh. Jsou vyráběny umělcem, který je buď tkadlec, nebo pochází z dlouhé řady řemeslníků, kteří si předávají své dovednosti z generace na generaci.  I kvůli tomu mají koberce často vzory, které jsou pokračováním motivů a dějů, které by.. Read More
Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

MATERIÁLY KOBERCŮ

Vlna

Material-1

Vlna – ovčí vlna je textilní surovina získaná ze srsti ovcí. Z každé ovce je možné získat nejméně 3 kg vlny ročně, u některých plemen však až 18 kilogramů. Vlna se stříhá jednou až dvakrát ročně, poté se dle kvality zařazuje do určitých kvalitativních tříd. Významným vedlejším produkterm ovčí vlny je lanolin, voskovitý tuk. Používá se jak v kosmetice, textilním průmyslu, kožedělném průmysli, lékařství i farmanokoligii. Lanolin je pro ručně vázané koberce zcela zásadním – obsahuje ho každý ručně vázaný koberec, čímž je chráněn od znečištění.

Hedvábí

Material-1

Hedvábí – Přírodní hedvábí se dostává z výměšků žláz motýla bource morušového. Z těchto rychle tuhnoucích výměšků se vytváří tenká vlákna spojená sericinem. Z nich si motýl vytváří svou kuklu. Rozvinutím této klukly dostaneme hedvábné vlákno, které zpravidla dosahuje délky mezi 300 – 900 m. Pro své užitné vlastnosti (v létě příjemně chladí, v zimě naopak hřeje) si přírodní hedvábí udržuje nezastupitelné místo na trhu.

Viskóza

Material-1

Viskóza – je vlákno vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji bavlna nebo dřevo či jiné suroviny, které obsahují větší obsah celulózy. Vyrábí se již od 19. století a to zejména jako náhražka hedvábí, proto se jí často říká „umělé hedvábí“.

Polyester

Material-1

polyesterová vlákna jsou syntetické výrobky. K nejdůležitějším vlastnostem patří vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikrooganizmům a malá navlhavost.